top of page

K jak KAMPANIE SPOŁECZNE


K jak Kampanie społeczne

Kampania społeczna


W praktyce: Szokująca, zabawna lub niedorzeczna kreacja reklamowa. Zazwyczaj dowiadujesz się o niej od znajomej pytającej: Widziałaś tę kampanię społeczną, w której (…). Dzięki temu główny cel , czyli zasięg i wirusowe rozprzestrzenianie społecznie potrzebnych treści może funkcjonować i powoli zmieniać świat dla lepszego jutra ;) W dobie social media kampanie społeczne czasami przybierają postać „challenge”, czyli zadania do wykonania i wyznaczenia kolejnych osób, które również mają je wykonać.


W teorii: Reklama, której celem jest wywołanie zmian społecznie pożądanych.

Jak z tego skorzystać? Zainspiruj się społecznie potrzebnymi projektami, może któryś jest Tobie / Twojej firmie szczególnie bliski? Przykłady kampanii w które możesz się włączyć znajdziesz pod adresem kampaniespoleczne .pl Zastanów się jakie hasło może być myślą przewodnią. Kampanie tego typu rozprzestrzeniają się wirusowo, bo podobno udostępniamy to co poprawia nasz wizerunek, ale w praktyce też dlatego, że ludzie są po prostu dobrzy ;)

Edukuj, zmieniaj postawy, broń, doceniaj, reaguj, a do tego twórz przekaz, który ma większe znaczenie niż informacja o cenie Twojego produktu / usługi :)

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page